
Spectrum Premium PCTG GF10...
Spectrum Premium PCTG GF10 NATURAL Naturalny 1kg

Filament Spectrum PCTG GF10
Trwałość PCTG wzbogacona zaletami włókien szklanych
Potencjał drzemiący w wysokoudarnym PCTG zainspirował nas do stworzenia kolejnego bazującego na tym kopoliestrze kompozytu – Spectrum PCTG GF10. Wypełnienie włóknami szklanymi zaowocowało powstaniem filamentu o dużej wytrzymałości i intrygująco matowej powierzchni.
Przy komponowaniu składu szczególną uwagę zwróciliśmy na ograniczenie charakterystycznej dla tego typu wypełnień, ścierności włókien szklanych. Z tego powodu wykorzystaliśmy funkcjonalizowane włókna szklane o mniej agresywnej geometrii, ograniczające degradację dyszy drukarki.
Spectrum PCTG GF10 to techniczny filament o właściwościach kierunkowanych w stronę wysokiej sztywności i twardości. Dzięki niezwykle dużej adhezji międzywarstwowej i niskiemu skurczowi, umożliwia on realizowanie dużych wydruków nawet przez średniozaawansowanych użytkowników.
Dodatkowo włókna szklane nadają wydrukom charakterystyczną strukturę, co oprócz niewątpliwych walorów estetycznych, przekłada się również na podwyższoną użyteczność. Modele wykonane ze Spectrum PCTG GF10 znajdą swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie istotna jest podwyższona przyczepność, zwiększona trwałość na wymuszenia cykliczne i odporność chemiczna.
Zastosowanie:
- prototypowanie wizualne i funkcjonalne
- produkcja zabezpieczeń, obudów i osłon
- elementy zabezpieczające przed działaniem prądu elektrycznego
- modele koncepcyjne
- produkcja części narażonych na czynniki chemiczne
- narzędzia produkcyjne i oprzyrządowanie
Kluczowe cechy:
- odporność temperaturowa HDT - 77°C
- wysoka sztywność i wytrzymałośćna rozciąganie
- dobra odporność na uderzenia
- wysoka jakośćpowierzchni wydruku
- dobra odporność na korozję
- odporność chemiczna
- dobra odporność chemiczna i izolacyjność elektryczna oraz cieplna
- wysoka dokładność wymiarowa drukowanych elementów
Dane techniczne:
- Temperatura drukowania: 250-270°C
- Podgrzewany stół: wymagany
- Temperatura stołu: >50°C
- Prędkość druku: 30-80mm/s
- Ogrzewana komora robocza: niewymagana
Filament Premium PCTG GF10 NATURAL Naturalny - Spectrum
Spectrum Premium PCTG GF10 NATURAL 1kg to wysokiej klasy filament techniczny, wzmocniony 10% dodatkiem włókna szklanego (Glass Fiber). Dzięki takiemu połączeniu materiał zyskuje znakomitą odporność mechaniczną, wysoką sztywność, niski skurcz oraz stabilność wymiarową, co czyni go idealnym wyborem do zastosowań przemysłowych i inżynieryjnych.
Wersja NATURAL to surowy, półprzezroczysty kolor bez dodatkowych barwników – idealny do testów, technicznych prototypów oraz profesjonalnych komponentów użytkowych, w których liczy się funkcjonalność i powtarzalna jakość. Dodatek włókna szklanego zapewnia matową, lekko chropowatą powierzchnię, która nie tylko wygląda technicznie, ale też zwiększa adhezję między warstwami.
NATURAL GF10 – techniczna precyzja i surowa estetyka
✔ Neutralny, półprzezroczysty odcień – bezbarwny, czysty wygląd surowego materiału
✔ Matowe wykończenie powierzchni – praktyczne i trwałe w użytkowaniu
✔ 10% włókna szklanego – zwiększona odporność na zginanie, pełzanie i wysokie temperatury
✔ Idealny wybór do modeli, które muszą działać – nie tylko wyglądać
Spectrum PCTG GF10 – niezawodny w druku technicznym
✔ Wysoka odporność mechaniczna – do pracy pod obciążeniem
✔ Doskonała odporność na temperaturę i chemikalia
✔ Bardzo niski skurcz – idealny do dużych i precyzyjnych wydruków
✔ Filament ścieralny – zalecane użycie dyszy utwardzanej
Zastosowanie
✔ Elementy techniczne i przemysłowe pracujące pod obciążeniem
✔ Obudowy maszyn i urządzeń narażone na temperaturę i naprężenia
✔ Wydruki konstrukcyjne, wsporniki i prototypy funkcjonalne
✔ Części do zastosowań motoryzacyjnych, warsztatowych i produkcyjnych
Postaw na Spectrum Premium PCTG GF10 NATURAL – materiał, który wytrzymuje więcej
Z Spectrum Premium PCTG GF10 NATURAL 1kg otrzymujesz profesjonalny filament do najbardziej wymagających zastosowań, który zachowuje precyzję druku, niskie odkształcenia i odporność konstrukcyjną, jakiej potrzebujesz w realnych warunkach eksploatacji.
Wybierz PCTG GF10 NATURAL – siłę włókna szklanego i technologiczną precyzję w jednym.
- Wyprzedaż!
- Możliwy do sprowadzenia po uzgodnieniu
SPECTRUM S-Flex 90A 1,75mm
Tam, gdzie niezbędna jest trwałość i elastyczność
Filament S-Flex 90A
Spectrum S-Flex 90A to filament przeznaczony do druku 3D umożliwiający wytwarzanie elastycznych elementów w znacznie prostszy sposób niż w przypadku innych materiałów tego typu. Odpowiedni skład tego materiału zapewnia dobrą adhezję nie tylko między warstwami, ale także pomiędzy drukowanym elementem i platformą roboczą.
Odporność na działanie węglowodorów i dobra laminacja pomiędzy warstwami umożliwia wytwarzanie elementów uszczelniających, od których wymaga się odporności na działanie wszelkiego rodzaju płynów eksploatacyjnych oraz zapewnienia jak najwyżej szczelności. Ponadto elementy wytworzone z tego materiału znajdą zastosowanie jako części rozpraszające energię, a więc wszelkiego rodzaju odbojniki czy tłumiki drgań.
Do 500% wydłużenia przy zerwaniu
Gęstość materiału |
1.22 g/cm3 |
Temperatura druku: |
200-230°C |
Temperatura stołu |
50-70°C |
Prędkość druku: |
15-50 mm/s |
Verify your spool |
TAK |
Kluczowe cechy:
-
do 500% wydłużenia przy zerwaniu
-
wysoka odporność na rozciąganie i rozdzieranie
-
twardość Shore 90A
-
odporność na wiele popularnych olejów przemysłowych i chemikaliów
-
drukowanie bez skurczu i podwijania podstawy drukowanego elementu
-
ograniczenie „nitkowania” podczas ruchów jałowych drukarki
-
stabilność kształtu oraz właściwości materiału w zakresie temp. -30 do +60°C
Zastosowanie:
-
wytwarzanie uszczelnień o wysokiej odporności chemicznej
-
wykonywanie elementów pełniących rolę adsorbentów energii
-
części funkcjonalne
-
tuleje, tłumiki drgań, futerały ochronne
-
części zatrzaskowe
Oprócz wymienionych wyżej właściwości materiał S-Flex 90A charakteryzuje się także dobrą odpornością na promieniowanie UV oraz wysoką odpornością na starzenie. Filament elastyczny
S-Flex 90A wykazuje odporność na działanie słabych i rozcieńczonych kwasów i zasad.
Filament Refill PET-G...
Filament Refill PET-G Standard HS Rosa3D Lilac Liliowy 1kg

Opis:
Razem zadbajmy o środowisko! ROSA 3D Filaments prowadzi konsekwentną politykę w kwestii opakowań – Używamy naturalnych, niefoliowanych kartonów z recyklingu, na szpule wybraliśmy materiał o bardzo niskim śladzie węglowym, a teraz przyszła kolej na eliminację szpul.
Masz wybór! Możesz kupić filament na naszej ekologicznej szpulce lub całkowicie bez szpuli. Dbając o wygodę i najwyższy standard naszych produktów zdecydowaliśmy się umieścić filament na tekturowej gilzie wyprodukowanej przy użyciu wyłącznie certyfikowanych, bioprzyjaznych ekologicznych klejów. Umieszczenie filamentu na gilzie ułatwia jego użycie. Kształt nawoju jest stabilny i daje gwarancję satysfakcji.
Filament PET-G Standard HS (High Speed) to doskonały wybór do druku 3D zarówno przy standardowych, jak i wysokich prędkościach drukowania. Nasze testy, przeprowadzone na drukarkach Bambu Lab P1P oraz Prusa MK4 z użyciem ustawień GENERIC PET-G, udowodniły, że ten filament do druku 3D pozwala na drukowanie z maksymalnymi prędkościami bez utraty jakości wydruków końcowych. Dzięki filamentowi PET-G Standard HS, użytkownicy mogą cieszyć się zarówno zwiększoną prędkością druku, jak i niezmiennie wysoką jakością końcowych produktów.
PET-G (politereftalan etylenu z domieszką glikolu) jest materiałem łatwym w druku 3D, o wysokiej przejrzystości, i neutralnym zapachu.Zastosowanie: Prototypowanie, wydruki wielkoformatowe, klosze/obudowy..
Mogą być poddawane piaskowaniu, wierceniu, piłowaniu, szlifowaniu, cięciu i malowaniu bez uszczerbku dla integralności strukturalnej elementu. Filament PET-G Standard wytwarzany jest z surowców, które są dopuszczone do kontaktu z żywnością. W przypadku produktów, które mają kontakt z żywnością, obowiązek certyfikacji spoczywa na wytwórcy produktu końcowego.
Właściwości:
- brak zapachu
- dopuszczenie do kontaktu z żywnością
- duża precyzja
- łatwość drukowania
- możliwość obróbki
- odporność chemiczna
Dane techniczne:
- Średnica: 1.75 mm
- Gęstość: 1,29g/cm³
- Waga: 1000 g (zapakowany próżniowo z pochłaniaczem wilgoci)
- Temperatura druku: 220 - 250°C
- Temperatura stołu: 60-80 °C'
- nawiew: 0-60 %
Filament PET-G Standard HS High Speed Rosa3D Lilac Liliowy – Rosa3D
Refill PET-G Standard HS Rosa3D Lilac Liliowy 1kg to wyjątkowy filament do drukarki 3D, który łączy techniczne możliwości PET-G z delikatnym, pastelowym odcieniem liliowego fioletu. Ten subtelny i zarazem wyróżniający się kolor nada Twoim wydrukom niepowtarzalnego uroku, zachowując jednocześnie pełnię właściwości wytrzymałościowych i funkcjonalnych.
Wersja Refill pozwala drukować ekologicznie, bez jednorazowej szpuli, a technologia High Speed (HS) umożliwia szybkie tworzenie modeli bez kompromisów jakościowych.
Liliowy odcień Lilac – subtelny, pastelowy, estetyczny
✔ Delikatny, pastelowy kolor liliowy – pełen klasy i spokoju, idealny do dekoracyjnych i artystycznych projektów
✔ Matowo-satynowe wykończenie – elegancki efekt powierzchni podkreśla detale i łagodne przejścia warstw
✔ Wyjątkowy fioletowy filament 3D, który łączy technologię z estetyką – doskonały do projektów, gdzie kolor ma znaczenie
✔ Jednolity, spójny kolor na całej długości szpuli – gwarancja powtarzalności od początku do końca wydruku
PET-G Standard HS – trwałość, jakość i łatwość druku
✔ Filament PET-G Rosa3D to materiał odporny na wilgoć, UV i działanie chemikaliów – idealny do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych
✔ Technologia High Speed (HS) – umożliwia druk z wyższą prędkością bez utraty jakości warstw
✔ Doskonale przylegające warstwy i stabilność wymiarowa – niezawodność nawet przy większych modelach
✔ Bezproblemowy druk 3D – filament nie nitkuje się, nie zapycha i świetnie współpracuje z większością drukarek FDM
Ekologiczna wersja Refill – mniej plastiku, więcej wydruków
✔ Format Refill – bezszpulowa wersja filamentu do stosowania z systemami wielorazowych szpul (Rosa Spool, Master Spool, ReSpool)
✔ Zmniejszenie ilości odpadów – idealny wybór dla osób ceniących zrównoważoną produkcję i oszczędność
✔ Wygodne przechowywanie i transport – lżejsze, bardziej kompaktowe rozwiązanie
✔ Polska jakość od Rosa3D – pełna kontrola nad kolorem, jakością i precyzją nawijania
Zastosowanie filamentu PET-G Rosa3D Lilac Liliowy
✔ Elementy dekoracyjne, figurki, ozdoby i akcesoria 3D – gdzie estetyka i kolor są kluczowe
✔ Gadżety reklamowe i personalizowane projekty – subtelny kolor przyciąga spojrzenia
✔ Prototypy, obudowy i funkcjonalne modele – z dodatkiem elegancji i indywidualnego stylu
✔ Projekty artystyczne i modne dodatki – liliowy filament podkreśli wyjątkowość Twoich wydruków
✔ Druk szybki i precyzyjny – idealny do pracy z detalem, ale także seryjnych produkcji
Refill PET-G Rosa3D Lilac to doskonały wybór dla wszystkich, którzy oczekują więcej niż tylko trwałości – chcą również tworzyć wydruki, które wyróżniają się subtelną kolorystyką, lekkością i pastelowym wykończeniem.
Nadaj swoim projektom wyjątkowy, kobiecy, a zarazem nowoczesny charakter – drukuj ekologicznie, pięknie i wydajnie!
Filament 3DPower Basic PLA...
Filament 3DPower Basic PLA Light Green Zielony 1kg
3DPower Basic PLA – wysokiej jakości filament w standardowych kolorach!
Filament 3DPower Basic PLA należy do najpopularniejszych i rodzajów filamentów, które są obecnie dostępne na rynku. Jego popularność wynika przede wszystkim z łatwości obsługi, ale także niskiego skurczu, wysokiej wytrzymałości oraz bardzo dobrej adhezji do platformy roboczej.
3DPower Basic PLA to rodzaj materiału biodegradowalnego, co oznacza, że jest wytwarzany z odnawialnych zasobów naturalnych. Nasz filament może być używany do większości drukarek 3D działających w technologii FDM. Doskonale sprawdzi się nie tylko u osób dopiero zaczynających przygodę z wydrukami 3D, ale także pośród zaawansowanych użytkowników.
Każda szpula zapakowana jest w próżniowy worek wraz z pochłaniaczem wilgoci.
Dlaczego filament 3DPower Basic PLA?
- Bardzo łatwy do drukowania
- Dobre właściwości mechaniczne (wysoka twardość i odporność na rozciąganie)
- Wysoka estetyka drukowanych powierzchni
- Brak skurczu
- Poprawiona przyczepność między warstwami
- Dobra adhezja pierwszej warstwy na ogrzewanych i nieogrzewanych płytach roboczych
- Praktycznie bezwonne drukowanie
- Biodegradowalny
- Różnorodność kolorów
Dane techniczne filamentu:
- Średnica: 1.75mm
- Tolerancja wymiarowa: ± 0.03mm
- Gęstość: 1,24g/cm³
- Waga netto: 1kg
- Waga brutto: 1.4kg
Wymiary szpuli:
- Średnica zewnętrzna: 200mm
- Średnica otworu montażowego: 52mm
- Szerokość: 68mm
Zalecane parametry drukowania:
- temperatura ekstruzji: 195-220°C
- temperatura stołu: 25-40°C
- chłodzenie: 50-100%
- prędkość druku: 40-100 mm/s
Filament 3DPower Basic PLA można drukować m.in. na następujących urządzeniach: Anet, AnyCubic, CraftBot, Creality, Flashforge, Kodak, MakerBot, Modix, Monoprice, Prusa, Raise3D, RatRig, ZMorph, Voron, Vshaper oraz wiele innych.
Filament Basic PLA Light Green Zielony - 3DPower
3DPower Basic PLA Light Green 1kg to wysokiej klasy filament PLA w jasnym, wiosennym odcieniu zieleni, idealnym do projektów, które mają wyglądać świeżo, przyjaźnie i estetycznie. To doskonały wybór do druków dekoracyjnych, edukacyjnych, ekologicznych i dziecięcych, w których kolor ma znaczenie tak samo jak precyzja.
Dzięki łatwej obróbce, stabilnej średnicy i bardzo dobrej adhezji warstw, filament zapewnia niezawodne rezultaty nawet na prostych drukarkach FDM, bez ryzyka pęknięć, wypaczeń czy skurczów.
LIGHT GREEN – kolor świeżości i naturalnej harmonii
✔ Delikatny, jasny zielony odcień – idealny do lekkich wizualnie modeli
✔ Półmatowe wykończenie – równomierna, estetyczna powierzchnia
✔ Barwa przyjazna i neutralna – doskonała do modeli edukacyjnych i ekologicznych
✔ Odporny na blaknięcie – zachowuje żywy kolor przez długi czas
PLA Basic – klasyczne PLA w niezawodnym wydaniu
✔ Bezproblemowe drukowanie – świetny wybór również dla początkujących
✔ Brak skurczu – idealne odwzorowanie wymiarów i detali
✔ Bezwonny – komfortowa praca w domu, szkole lub biurze
✔ Biodegradowalny – filament na bazie odnawialnych surowców roślinnych
✔ Kompatybilny z większością drukarek FDM 1.75 mm
Właściwości 3DPower PLA Light Green – naturalny wygląd, techniczna precyzja
✔ Waga netto: 1 kg – doskonała ilość do seryjnych lub dużych wydruków
✔ Średnica: 1.75 mm (±0.03 mm)
✔ Temperatura druku: 195–220°C
✔ Temperatura stołu: 40–60°C
✔ Wykończenie: półmatowe, lekkie, równomierne
Zastosowanie 3DPower PLA Light Green – wiosenny kolor do kreatywnych projektów
✔ Dekoracje, figurki, ozdoby i akcenty wnętrzarskie
✔ Modele edukacyjne, biologiczne i ekologiczne
✔ Prototypy i modele koncepcyjne z lekkim akcentem kolorystycznym
✔ Gadżety, opakowania i zabawki 3D
Wybierz 3DPower Basic PLA Light Green 1kg – jasna zieleń, czysta jakość
Z tym filamentem stworzysz projekty o lekkim, naturalnym charakterze, nie tracąc przy tym nic z precyzji i niezawodności. Kolor, który relaksuje i inspiruje.
Postaw na PLA Light Green – jasny zielony filament dla kreatywnych i ekologicznych wydruków
Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:
F3DFilament PLA+ 1,75mm
Poliaktyd (PLA) jest to polimer uzyskiwany z odnawialnych surowców, takich jak kukurydza czy buraki cukrowe. Jedną z podstawowych cech tego polimeru jest jego duża biodegradowalność. Jest jednym z podstawowych materiałów szybkiego prototypowania, szczególnie docenianym przez hobbystów druku 3D lub osób rozpoczynających swoją przygodę z drukiem trójwymiarowym, ponieważ charakteryzuje się małym skurczem oraz nie uwalnia szkodliwych oparów podczas drukowania.
Oferowany przez nas filament PLA Plus jest zmodyfikowaną wersją naszego podstawowego PLA. Oprócz podstawowych własności tego materiału, jak niska temperatura druki i mały skurcz, filament ten charakteryzuje się dodatkowo zwiększoną wytrzymałością na rozciąganie (o 8,5%), zwiększona wytrzymałością na zginanie (o 34,40%) oraz zwiększonym modułem sprężystości przy zginaniu (o 14%) w porównaniu przez podstawowym PLA.
W naszej ofercie PLA Plus dostępny jest w palecie 7 kolorów dla wymiaru 1,75 mm i 2,85 mm. Gotowa szpula filamentu, o wadze netto 1 kg, pakowana jest hermetycznie wraz z środkiem osuszającym, by zapewnić Państwu suchy, gotowy do druku zaraz po rozpakowaniu produkt.
ROSA 3D PET-G CarbonLook...
PETG CarbonLook od ROSA3D powstał z myślą o wydrukach w których ważniejszy jest efekt wizualny obiektu niż jego zastosowanie przemysłowe.Zastosowany w materiale PET-G Standard nieduży dodatek włókien węglowych sprawia, że uzyskujemy wydruk o satynowej powierzchni i niemal niewidocznych warstwach, przy jedynie niewielkim usztywnieniu materiału. Dodatkową zaletą, jest możliwość uzyskania lekkiej transparentności materiału w wydrukach o bardzo cienkich ściankach.
Zalecana temperatura druku 220- 260 °C.Zalecana temperatura stołu: 60-80 °CPARAMETRY TECHNICZNE PETG CarbonLook
- Średnica (mm): 1,75 mm
- Tolerancje średnicy (mm): +/- 0,05 mm
- Tolerancje owalności (mm): +/- 0,02 mm
- Waga (g): 500 g (zapakowany próżniowo z pochłaniaczem wilgoci)
- Temperatura druku (°C): 220-260°C
- Temperatura stołu (°C): 60-80°C
PARAMETRY FIZYCZNE PETG CarbonLook
- Gęstość: 1,29 g/cm3
- Zapach: bezwonny
- Udarność wg metody Izoda z karbem: 4,7 kJ/m2 (ISO 180)
- Wydłużenie przy rozciąganiu (prędkość 5 mm / min, do zerwania): 5,5% (ISO 527)
- Wytrzymałość na rozciąganie(do zerwania): 47 MPa (ISO 527-2)
- Moduł sprężystości przy rozciąganiu: 2980 MPa (ISO 527-2)
- Temperatura odkształcenia cieplnego: 78°C (ISO 306)
F3DFilament Nylon PA12 1,75mm
Nylon jest to filament składający się w głównej mierze z poliamidu (PA), który to materiał został wykorzystany w kilku innych oferowanych przez nas filamentach kompozytowych jako osnowa. W naszej ofercie dostępne są dwa warianty tego polimeru: PA 12 oraz PA 6/66. Polimer PA 12 charakteryzuje się wytrzymałością zmęczeniową, niską absorbcją wilgoci, bardzo dobrymi własności dielektrycznymi oraz bardzo dobrą stabilnością wymiarową. Natomiast polimer PA 6/66 wykazuje właściwości łączące korzyści z połączenia dwóch poliamidów – PA 6 i PA 66, dzięki czemu uzyskano kopolimer o zwiększonej odporności cieplnej, twardości, wytrzymałości mechanicznej. Polimery te znalazły swoje zastosowanie w takich branżach jak: maszynowa, elektrotechniczna, motoryzacyjna, transportowa i przy budowie maszyn.
Oba filamenty charakteryzują się temperaturą druku od 255°C, a w celu kontroli procesu wychładzania wymagane jest zastosowanie grzanego stołu.
W naszej ofercie oba nylony dostępne są w barwie naturalnej w wymiarze 1,75 mm. Gotowa szpula filamentu, o wadze netto 1 kg (w przypadku PA 12 jest możliwość zamówienia szpuli o wadze netto równej 0,5 kg), pakowana jest hermetycznie wraz z środkiem osuszającym, by zapewnić Państwu suchy, gotowy do druku zaraz po rozpakowaniu produkt.
F3DFilament PET-G 1,75mm
Politereftalan etylenowy z glikolem (PET-G) jest pochodną ogólnie stosowanego PET-u, a swoje zastosowanie w technologiach szybkiego prototypowania znalazł głównie w wytwarzaniu modeli do branży spożywczej. Jego pozostałe własności, takie jak transparentność i dobra wytrzymałość, dają możliwość na zastosowanie tego materiału również w innych dziedzinach, jak np.: przy produkcji dotykowych paneli.
Oferowany przez nas produkt charakteryzuje się temperaturą druku od 225°C i niskim skurczem, jednak w celu kontroli procesu wychładzania zaleca się stosowanie grzanego stołu. Granulat, z którego produkowany jest nasz filament, posiada certyfikat medyczny ISO 10993, dzięki któremu wyrobu wyprodukowane za pomocą tego polimeru mogą być dopuszczone do kontaktu ze skórą powyżej 30 dni, a nawet do implementacji podskórnej do 30 dni.
Do Państwa dyspozycji mamy 13 barw tego filamentu w wymiarze 1,75 mm. Gotowa szpula filamentu, o wadze netto 1 kg, pakowana jest hermetycznie wraz z środkiem osuszającym, by zapewnić Państwu suchy, gotowy do druku zaraz po rozpakowaniu produkt.
F3DFilament NanoCarbon 1,75mm
NanoCarbon jest jednym z kompozytowych filamentów w naszej ofercie. Składa się głównie z poliamidu (PA 12) z dodatkiem nanowłókien węglowych. Własności samego polimeru, czyli wytrzymałość zmęczeniowa, niską absorbcją wilgoci, bardzo dobre własności dielektryczne oraz bardzo dobra stabilność wymiarowa spowodowały, że jest on obecnie wykorzystywany w takich branżach, jak branża maszynowa, elektrotechniczna, motoryzacyjna, transportowa i przy budowie maszyn.
Oferowany przez nas filament NanoCarbon charakteryzuje się temperaturą druku od 245°C. dzięki zastosowaniu innowacyjnego połączenia poliamidu z nanowłóknami węglowymi nasz filament nadaje się do wytwarzania bardzo wytrzymałych modeli. W celu kontroli procesu wychładzania zaleca się stosowanie grzanego stołu.
W naszej ofercie NanoCarbon dostępny jest w barwie czarnej o wymiarze 1,75 mm. Gotowa szpula filamentu, o wadze netto 1 kg, pakowana jest hermetycznie wraz z środkiem osuszającym, by zapewnić Państwu suchy, gotowy do druku zaraz po rozpakowaniu produkt.
- Wyprzedaż!
F3DFilament TPU 1,75mm
TPU – elastomer Filament o dobrych właściwościach elastycznych, wytrzymałościowych oraz odporności na uderzenia, oleje i smary. Cechy szczególne:
- niski skurcz materiału,
- temperatura druku od 220°C,
- wytrzymały,
- twardość 93 w skali Shore’a A,
- zalecany grzany stół,
- dostępne wymiary 1,75mm/2,85mm (+-0,05mm).
F3DFilament ABS-X 1,75mm
ABS jest to kopolimer (akrylonitrylo-butadieno- styren), który znalazł bardzo szerokie zastosowanie w codziennym życiu. Można go znaleźć w takich sektorach jak: sprzęt AGD/RTV, przemysł motoryzacyjny, przemysł medyczny. W technologiach szybkiego prototypowania polimer ten jest jednym z najpowszechniej stosowanym materiałem z racji na jego właściwości. ABS cechuje się dużą twardością, dobrą odpornością na zabrudzenie i zarysowania oraz łatwym recyklingiem.
Oferowany przez nas filament ABS-X współpracuje z większością drukarek 3D, będąc standardowym materiałem wykorzystywanym w szybkim prototypowaniu. Charakteryzuje się on temperaturą druku od 225°C, przy czym zalecamy, by do jego druku stosować grzany stół, którego temperatura nie powinna być niższa niż 75°C, a jego odporność cieplna wynosi 94°C.
Wyjątkowość naszego filamentu polega na starannie dobranym w długotrwałych badaniach gatunek ABS-u, który charakteryzuje się, oprócz podstawowych właściwości tego polimeru, dużą łatwością modelowania oraz bardzo dobrą przyczepność międzywarstwową.
W naszej ofercie ABS-X dostępny jest w palecie 25 kolorów dla wymiaru 1,75 mm i 18 kolorów dla wymiaru 2,85 mm. Gotowa szpula filamentu, o wadze netto 1 kg, pakowana jest hermetycznie wraz z środkiem osuszającym, by zapewnić Państwu suchy, gotowy do druku zaraz po rozpakowaniu produkt.
- Możliwy do sprowadzenia po uzgodnieniu
Klej do drukarki 3D Liquid...
Liquid to produkt nowej firmy NeedIT 3D. Dedykowany jest do drukarek
z podgrzewanym stołem roboczym jednak sprawdza się też w drukarkach bez podgrzewanej platformy roboczej. Liquid tworzy unikatową powierzchnie pomiędzy
stołem a pierwszą warstwą wydruku, umożliwia także łatwiejsze odklejanie wydruku
od stołu.
Klej Liquid współpracuje ze wszystkimi materiałami dostępnymi
na rynku, między innymi :
ABS, PVA, HIPS, PLA, TPE, Z-PCABS, Z-PETG, Z-ABS, Z-ULTRAT, Z-GLASS,
Z-HIPS
Posiada lekki cytrynowy aromat, łatwo zmywa się z powierzchni, wystarczy umyć
ciepła wodą.
Liquid sprawdza się też na drukarkach bez podgrzewanych stołów, wystarczy poczekać aż wyschnie. Pojemność 200ml
Mocny klej do drukarek 3D 200ml
Liquid Need IT 3D zapobiega odklejaniu sie wydruków 3D w drukarkach, Posiada przyjemny cytrynowy zapach.