Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera

  • Raise3D E2 CF
  • Raise3D E2 CF
  • Raise3D E2 CF
  • Raise3D E2 CF
  • Raise3D E2 CF
  • Raise3D E2 CF
  • Raise3D E2 CF
  • Raise3D E2 CF
  • Raise3D E2 CF - Drukarka 3D | Sklep Seb-Comp
Raise3D E2 CF
search

Drukarka 3D FDM Raise3D E2 CF

W magazynie 3
Dostępny
Dostawa 1 dzień
Liczba extruderów
Rozszerzona gwarancja door2door:
Instalacja oraz szkolenie na terenie kraju:
Komora druku
Typ ekstrudera
15 869,00 zł
Ilość
favorite
Ostatnie sztuki w magazynie

Dodaj do porównania help_outline Zapytaj o produkt

Opis

Drukarka 3D Raise3D E2 CF

Raise3D E2 CF to nowoczesna drukarka 3D klasy przemysłowej, zaprojektowana specjalnie z myślą o niezawodnym druku średniej wielkości, precyzyjnych elementów z materiałów technicznych i kompozytowych. Wyposażona w podwójny niezależny ekstruder IDEX osiągający temperaturę do 300°C, podgrzewany stół roboczy do 110°C oraz zamkniętą komorę roboczą, E2 CF umożliwia efektywną pracę z materiałami takimi jak nylon (PA), nylon z włóknem węglowym (PA CF), nylon z włóknem szklanym (PA GF), a także z filamentami standardowymi, np. PLA, ABS, PETG.

Dzięki przestrzeni roboczej 330 × 240 × 240 mm (w trybie pojedynczego ekstrudera) lub 295 × 240 × 240 mm (w trybie podwójnego ekstrudera), solidnej, metalowej konstrukcji i pełnej integracji z ekosystemem RaiseCloud, E2 CF staje się niezastąpionym narzędziem dla firm, które oczekują wysokiej jakości, powtarzalności i efektywności pracy w trybie 24/7. To urządzenie zostało stworzone z myślą o produkcji małoseryjnej, szybkim prototypowaniu oraz zastosowaniach przemysłowych, w których liczy się nie tylko precyzja, ale też kompatybilność z materiałami kompozytowymi wzmacnianymi włóknami.

Oprócz posiadania najbardziej wszechstronnego ekosystemu w branży, w tym oprogramowania ideaMaker i platformy zarządzania drukiem RaiseCloud, a także najbardziej uznanych funkcji E2, takich jak technologia IDEX, elastyczna płyta robocza, funkcja drukowania wznawiania, czujniki drzwi i tryb oszczędzania energii, E2CF jest wyposażony w:

Podwójny niezależny ekstruder IDEX

Umożliwia drukowanie w trybie dwumateriałowym, dwukolorowym, a także w trybie mirror (lustrzanego odbicia) i duplication (duplikacji modeli), co znacząco zwiększa wydajność produkcji i otwiera nowe możliwości projektowe.

Ekstruder odporny na ścieranie

Specjalne komponenty, w tym wzmocnione dysze i ścieżki podawania filamentu, zapewniają kompatybilność z materiałami ściernymi, takimi jak nylon z włóknem węglowym (PA CF) i nylon z włóknem szklanym (PA GF), umożliwiając produkcję wyjątkowo wytrzymałych, sztywnych i odpornych na wysokie temperatury elementów.

wymiana-g%C5%82owic.jpg
drukarka-3d-raise3d-e2cf.jpg

Podgrzewany stół i zamknięta komora

Podgrzewany stół do 110°C i zamknięta komora robocza gwarantują stabilne warunki pracy, minimalizując ryzyko wypaczeń i poprawiając adhezję pierwszych warstw, co jest kluczowe przy drukowaniu z materiałów technicznych.

Wysoka precyzja i stabilna konstrukcja

Metalowa rama minimalizuje wibracje, a wysoka rozdzielczość osi (0,78125 mikrona w X/Y i 0,078125 mikrona w Z) pozwala osiągnąć precyzję wymaganą w profesjonalnych zastosowaniach inżynieryjnych.

Professional-3D-Printer-%E2%80%93-High-quality-User-friendly.jpg
5.jpg

Zaawansowane czujniki i funkcje bezpieczeństwa

Drukarka posiada czujnik końca filamentu, system automatycznego wyładowywania i przełączania filamentu, funkcję wznowienia druku po utracie zasilania oraz filtr HEPA z aktywnym węglem. Automatyczne wstrzymywanie druku po otwarciu pokrywy zwiększa bezpieczeństwo pracy w środowiskach przemysłowych.

Integracja z RaiseCloud – zdalne sterowanie i monitorowanie

Raise3D E2 CF umożliwia zdalne monitorowanie pracy, zarządzanie zadaniami, analizowanie danych produkcyjnych oraz efektywne zarządzanie całą flotą drukarek, co pozwala znacząco zwiększyć produktywność zespołów.

Dane techniczne

Opis

Wymiary
607x596x465 mm
Waga
36.6 kg
Obszar roboczy
Pojedynczy ekstruder: 330x240x240 mm Podwójny ekstruder: 295x240x240 mm
Rodzaj filamentów
PLA / ABS / HIPS / PC / TPU / TPE / NYLON / PETG / ASA / PP / PVA / Glass Fiber Infused / Carbon Fiber / Infused / Metal Fill / Wood Fill
Średnica filamentu
1.75mm
Średnica głowicy drukującej
0.4 mm (domyślnie), 0.6/ 0.8 mm (dostępne opcjonalnie)
Maksymalna temperatura pracy dyszy
330 ºC
Liczba głowic
2
Powierzchnia stołu roboczego
Flexible Steel Plate with Buildtak
Temperatura platformy
110 ºC
Kalibracja platformy roboczej
Mesh-leveling with Flatness Detection
Grzana komora
Brak aktywnego podgrzewania komory
Kamera z podglądem
Tak
Zasilanie
100-240 V AC, 50/60 Hz 230 V @2 A
Łączność
Wi-Fi, LAN, USB port
Oprogramowanie
ideaMaker
Format plików
STL, OBJ, 3MF
Gwarancja
12 miesięcy
Technologia druku
FDM